ŠVN Breženka 7. r

Učenci 7. razreda OŠ Šmarjeta so pravkar sredi učenja v šoli v naravi v Fiesi. Odhoda so se zelo veselili, saj je mesec september še vedno zelo ugoden za plavanje. Je pa hitro lahko tudi mrzel in deževen, tako so v dveh dneh doživeli že oboje, kot lahko vidite po slikah 🙂

Lp Tadeja Molan in Darja Gašperšič

Objavljeno v aktualno | Komentiraj

Vabilo na prvi RODITELJSKI SESTANEK 2017/2018

Vabimo vas na prvi roditeljski sestanek v letošnjem šolskem letu, ki bo v torek, 12. 9. 2017, ob 16.30, v matičnih učilnicah oddelkov.

Dnevni red:

1. Uvodni pozdrav.
  2. LDN šole in oddelka – predstavitev in potrditev.
  3. Volitve predstavnikov staršev v Svet staršev (1., 3., 5., 7. r. in 9.r).
  4. Hišni red, Pravila šolskega reda, Vzgojni načrt – pregled in seznanitev s spremembami.
  5. Individualni razgovori.

Ker je dobro načrtovanje osnova uspeha, pričakujemo, da pridete vsi.

prvi šolski dan minil

Osnovna šola Šmarjeta je zopet na stežaj odprla svoja vrata, tokrat 333 učencem. Najbolj bo ta šolski dan ostal v spominu prvošolcem in njihovim staršem, ki so prvič prestopili šolski prag. Dan smo zaključili s slavnostno otvoritvijo nove atletske steze. Vsako leto namreč poskušamo dodati vsaj en kamenček k mozaiku, ki predstavlja uspešno, zainteresirano in s krajem povezano šolo. Cilj je skupen: doseči znanje v prijetnem okolju.

Žal nam je ponagajalo vreme, tako da smo morali prireditev izpeljati kar v telovadnici. A nič nas ni ustavilo.

Mimohod najboljših športnikov v barvah olimpijskih krogov, atraktivna plesna in pevska točka so bili uvertura v simbolični slavnostni prerez traku. Gospa ravnateljica, Nevenka Lahne, in gospa županja, Bernardka Krnc, sta s prerezom traku uradno predali v uporabo novo atletsko stezo.

In na koncu še misel Roberta Shullerja:  “Uspeh ni nasprotje poraza. Tekač je morda prišel na cilj kot zadnji, toda če je dosegel osebni rekord, je uspel.”

Uspešno v novem šolskem letu!

Tretji predmet pri NPZ na OŠ Šmarjeta bo Glasbena umetnost

Danes so na spletnih straneh MIZŠ objavili seznam šol za tretji predmet NPZ za 9. razred. Na Osnovni šoli Šmarjeta bo to Glasbena umetnost.

Seznam vseh šol.

Podaljšano bivanje v šolskem letu 2016/17

V 1.a oddelku podaljšanega bivanja se je letošnje leto veliko poučnega in zabavnega dogajalo. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na YouTube programu OŠ Šmarjeta.

zaključek šolskega leta

Poslanica ministrice ob koncu šolskega leta 2016/2017

zadnji šolski dan v šolskem letu 2016/2017

8.15 – 9.10: prireditev v počastitev Dneva državnosti (v jedilnici šole)
9.10 – 9.20: malica v matičnih učilnicah
9.20 – 10.55: pouk v matičnih učilnicah in podelitev spričeval
11.00 – 12.00: zaključna prireditev ob koncu šolskega leta s podelitvijo priznanj in nagrad (v jedilnici šole)
12.00 – 12.30: kosilo (najprej gredo na kosilo učenci vozači, nato OPB)

Opomba: učenci so zadnji šolski dan v matičnih učilnicah,

ŠOLSKI PREVOZI

a) V ŠOLO: po ustaljenem urniku prevozov v šolo.
b) DOMOV:
– ob 12.35: celoten JUŽNI KROG
– ob 13.15: SEVERNI KROG
– po vrnitvi: po potrebi še enkrat JUŽNI KROG.

Dežurstva učiteljev in varstvo vozačev: po ustaljenem urniku, prilagojeno odhodom avtobusov.

Objavljeno v novice 2017 | Komentiraj

Županjine petice najboljšim osnovnošolcem v šmarješki občini

Županja je podelila nagrado občine Šmarješke Toplice učencem, ki so zmagali na državnem tekmovanju osnovnošolskih ekip prve pomoči oz. so vseh devet let izkazovali odličnost v znanju.

Na valeti, ki je na OŠ Šmarjeta potekala v sredo, 14. junija 2017, je vse učence, ki zaključujejo deveti razred, nagovorila tudi županja občine Šmarješke Toplice mag. Bernardka Krnc. Čestitala jim je za uspešno zaključeno osnovno šolo, za vse dosežke in jim zaželela uspešno nadaljevanje šolanja na srednji šoli. Ob tej priložnosti je podelila nagrado občine Šmarješke Toplice – županjine petice ekipi učencev, ki so na državnem tekmovanju osnovnošolskih ekip prve pomoči dosegli prvo mesto. Ekipo sestavljajo devetošolci Klemen Krmc, Klementina Hočevar, Anja Jerele, Katarina Čelič, Eva Ilovar, Anja Kirar, Tjaša Udovč in Luka Pavlin ter osmošolec Nejc Hočevar. Zmagovalni ekipi je županja pripravila presenečenje, saj je na valeto povabila Godbo na pihala Šmarješke Toplice, ki je dogodek popestrila s krajšim koncertom.

Osem devetošolcev je izkazalo odličnost v znanju in doseglo vidne dosežke na tekmovanjih iz znanja, med njimi so bili tudi Urban Avsec, Janja Pajk, Lea Stezinar in Tea Stezinar, ki so bili prav tako nagrajeni z županjino petico.

Ravnateljica šole Nevenka Lahne pa je ob tej priložnosti podelila najvišje priznanje šole – zlato pero, ki ga prejmejo učenci, ko so vseh devet let dokazovali odličnost v znanju in na nacionalnem preverjanju znanja v 9. razredu dosegli v povprečju vsaj 80-odstoten rezultat.

Zlato pero so letos prejeli Urban Avsec, Luka Pavlin in Janja Pajk.

zlati značkarji

V torek, 6. junija 2017, je Trdinovo dvorana v Kulturnem centru Janeza Trdine v Novem mestu napolnilo kar 262 Zlatih bralcev iz 17 osnovnih šol osmih dolenjskih občin. To so bralci, ki so skozi celo osnovno šolo opravili bralno značko. Letošnja gosta je bila igralka, komičarka, lutkarca, čistilka, kuharica … vsestranska Lucija Ćirović, katera je nasmejala otroke in jih spodbudila k branju še naprej.

Več o prireditvi in fotografije si lahko ogledate na spletni strani Društva prijateljev mladine Mojca iz Novega mesta ter na spletnih straneh dolenjskih medijev Dolenjska news, Dolenjski list in Radio Krka.