Kulturni dan v 1. in 2. razredu

Objavljeno v novice | Pusti Komentar

Neobvezni in obvezni izbirni predmeti v šolskem letu 2016/2017

Za učence smo pripravili izbor obveznih in neobveznih izbirnih predmetov za šolsko leto 2016/2017. Izbor oz prijava bo potekala od 25. aprila do 4. maja 2016.

Več o izbirnih predmetih in njihovih predstavitvah si lahko ogledate na naši spletni strani ORGANIZACIJA POUKA – IZBIRNI PREDMETI 2016/2017.

Nevenka Lahne, prof.
ravnateljica OŠ Šmarjeta

Objavljeno v aktualno, novice 2016, starši šola | Pusti Komentar

Podelitev priznanj Planetu prijazna šola

Danes, 22. 4. 2016 , ob svetovnem dnevu Zemlje je na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani potekala zaključna prireditev  društva Planet Zemlja.  Tudi to šolsko leto smo uspešno sodelovali v natečaju in šestič zapored  prejeli naziv PLANETU ZEMLJA PRIJAZNA ŠOLA.

NACIONALNI PREIZKUSI ZNANJA 2015/16

Pred nami je mesec maj, ko bodo učenci 6. in 9. razredov opravljali nacionalne preizkuse znanja. V tem sporočilu povzemamo informacije in pomembne datume, ki jih bomo vsi morali upoštevati. Beri naprej

Objavljeno v novice | Pusti Komentar

Eko dan 2016

2016-04-21 09.25.03V četrtek, 21. aprila 2016, smo na OŠ Šmarjeta izvedli eko dan. Hudomušni sončni žarki so nas že navsezgodaj zvabili na šolsko igrišče, kjer nas je obiskala slovenska vojska. Od kviza o vojaški zgodovini do čisto pravega oklepnika – oborožili smo se z novim znanjem. Po odhodu vojakov smo z ogledom filma izvedeli več o recikliranju odpadnih telefonov ter pomalicali. In nato še ustvarjalni del – delavnice na eko temo. “Vrtičkarji” so ob vrtcu zasadili cvetlično spiralo, pri ribniku pa so urejali korita in cvetnike. Na delavnici “Ustvarjamo z lesom” so izdelovali abakuse kot darilo gostom ob praznovanju 160-letnice šole, ki se bo odvila v naslednjem šolskem letu, predvidoma 29. oktobra. Ni manjkalo niti praktičnih izdelkov kot so broške iz blaga, vetrnih zvončkov (dekoracija za na vrt), volnenih šalov (delavnica pletenje z rokami), inštrumentov iz recikliranega materiala in preprog iz starih oblek (likovna delavnica). Ob 12.40 smo delavnice zaključili in se odpravili  domov. Eko dan pa nam bo še dolgo ostal v spominu, saj smo trajnostno olepšali okolico šole in naredili nekaj dobrega za naš planet.

Tjaša Kos, 9. a

OŠ Smarjeta dobrodelna za Zalo

5f304dd07920c27ee3b09797daedffc4Na šoli že od začetka šol. leta zbiramo zamaške za 10-letno deklico Zalo iz Mirne Peči. Ker so bili tako učenci kot tudi zaposleni tako pridni, da se je nabralo že kar nekaj vreč, smo poklicali Zalino mamico, da jih odpelje. Ob tej priložnosti pa so svojo veliko dobrosrčnost pokazali tudi devetošolci. Iz že zbranih sredstev, ki jih z različnimi aktivnostmi zbirajo za valeto, so odstopili 50 evrov in jih podarili Zali.
Še vedno pa lahko prinesete papir. Odvoz kontejnerja bo jutri, 21. 4. Sredstva bodo ravno tako namenjena Zali. Prav tako bomo nadaljevali tudi z zbiranjem zamaškov. Zali želimo srečno pot v Ameriko in čim bolj uspešno operacijo in rehabilitacijo.

Maja Žagar in Marjana B. Hočevar

2016-04-18 10.02.08

zbiralna akcija plastenk

Zbiranje odpadnih plastenk PET v ozaveščevalno-humanitarnem projektu Jaz, ti, mi za Slovenijo – stara plastenka za nov inkubator.

Tudi na O Šmarjeta v okviru EKO šole zbiramo plastenke. Plastenke lahko prinašate v šolo od 18. do 22. aprila 2016, ko bomo imeli pred šolo v ta namen poseben zabojnik.

2000px-Plastic-recyc-01.svgZbirajo se le ODPADNE PLASTENKE PIJAČ IN MLEČNIH IZDELKOV, saj morebitni ostanki druge vsebine v odpadnih plastenkah PET (olje, kis, prašek, mehčalec, šampon …) lahko otežijo njihovo predelavo. V pomoč vam je trikotnik na embalaži, pri katerem mora biti navedeno, da gre za izdelek PET.

Vse druge oznake (HDPE, LDPE, PP in druge) NE SPADAJO V ZABOJNIK s plastenkami v akciji Jaz, ti, mi za Slovenijo – stara plastenka za nov inkubator.

Objavljeno v aktualno, novice 2016 | Pusti Komentar

Območna revija otroških pevskih zborov

2016-03-30 11.13.49Mlajši otroški pevski zbor (2. in 3. razred) in otroški pevski zbor (4. in 5. razred) se bodo v sredo, 30. marca 2016, udeležili območne revije otroških pevskih zborov, ki se bo odvijala v Kulturnem centru Primoža Trubarja v Šentjerneju s pričetkom ob 17. uri. Nastop je za pevce in pevke nekaj posebnega, saj se bodo letos na reviji predstavili prvič. Lepo vabljeni, da pridete revijo poslušat!

2016 – Vabilo OPZ

Objavljeno v novice, novice 2016 | Pusti Komentar

OŠ ŠMARJETA – VRTEC SONČEK obvešča o JAVNEM VPISU NOVINCEV za šolsko leto 2016/17

Vpis v vrtec bo potekal od 1. 4. 2016 do vključno 8. 4. 2016. Vlogo lahko oddate osebno v tajništvu šole med 7.00 in 14.00 ali jo pošljete po pošti na naslov OŠ Šmarjeta, Šmarjeta 1, 8220 Šmarješke Toplice, s pripisom »Vpis v vrtec 2016«.

Beri naprej

Objavljeno v aktualno, novice, novice 2016, starši vrtec | Pusti Komentar