Eko dan 2016

2016-04-21 09.25.03V četrtek, 21. aprila 2016, smo na OŠ Šmarjeta izvedli eko dan. Hudomušni sončni žarki so nas že navsezgodaj zvabili na šolsko igrišče, kjer nas je obiskala slovenska vojska. Od kviza o vojaški zgodovini do čisto pravega oklepnika – oborožili smo se z novim znanjem. Po odhodu vojakov smo z ogledom filma izvedeli več o recikliranju odpadnih telefonov ter pomalicali. In nato še ustvarjalni del – delavnice na eko temo. “Vrtičkarji” so ob vrtcu zasadili cvetlično spiralo, pri ribniku pa so urejali korita in cvetnike. Na delavnici “Ustvarjamo z lesom” so izdelovali abakuse kot darilo gostom ob praznovanju 160-letnice šole, ki se bo odvila v naslednjem šolskem letu, predvidoma 29. oktobra. Ni manjkalo niti praktičnih izdelkov kot so broške iz blaga, vetrnih zvončkov (dekoracija za na vrt), volnenih šalov (delavnica pletenje z rokami), inštrumentov iz recikliranega materiala in preprog iz starih oblek (likovna delavnica). Ob 12.40 smo delavnice zaključili in se odpravili  domov. Eko dan pa nam bo še dolgo ostal v spominu, saj smo trajnostno olepšali okolico šole in naredili nekaj dobrega za naš planet.

Tjaša Kos, 9. a

Ta vnos je bil objavljen v Aktualno, Novice 2016. Zaznamek za trajno povezavo.